BAŞTAN BAŞA BÜYÜK BALKANLAR TURU
SELANİK ( 1 Gece ) -OHRİD ( 1 Gece ) - BAR ( 1 Gece ) - DUBROVNİK ( 2 Gece ) - SARAYBOSNA ( 1 Gece ) – NİŞ ( 1 Gece ) ÜSKÜP ( 1 Gece ) TOPLAM 8 GECE KONALAMALI 9 GÜNLÜK TUR
Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Saraybosna, Sırbistan-Bulgaristan
 
1. TUR TARİHİ : 02 – 11 Ağustos (Ramazan Bayramı)
2. TUR TARİHİ : 11 - 20 Ekim (Kurban Bayramı )
TUR ÜCRETİ:
İki kişilik oda da bir kişi : 599 €
Tek Kişilik Oda Farkı: 100 €
 
1. GÜN CUMA İSTANBUL – YUNANİSTAN GÜMRÜK İŞLEMLERİ
Xanthi (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Alexandropouli (İskeçe) ve Kavala üzerinden SELANİK – Filorina otoyolu ile Yunanistan Niki Sınır Kapısından çıkış yaparak Makedonya Gümrüğündeki işlemler sonrası Manastır(Bitola)'ya varıyoruz ve gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten'i, İshak Camiini, Yeni Camii'yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'yi ve Atatürk Müzesi'ni ziyaret ediyoruz Sonrasında Ohrid Gölü'ne geliyoruz. Ekstra Tekne Turu muzu yapıp ,öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz.sonrası panaromik Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız turumuzda, Bizans döneminin Ohrid'deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, Şehir turunun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme.Akşam yemeği otelimizde.Geceleme otelimizde. (OHRİD ) 2. GÜN CUMARTESİ YUNANİSTAN KAVALA - SELANİK/THESSA

2. GÜN CUMARTESİ YUNANİSTAN KAVALA - SELANİK/THESSALONİKİ
Gece yarısı İpsala Sınır Kapısından çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Meriç Nehri üzerinden geçerek Yunanistan Kipi Sınır Kapısından giriş yapıyoruz.Pasaport ve gümrük işlemlerimizden sonra Aleksandroupolis / Dedeağaç - Komotini / Gümülcine - Xanthi / İskeçe yolunu takip ederek sabah erken saatlerde yolumuz üzerinde Kavala da tesiste kahvaltı molası veriyoruz.(ekstra) Mola sonrası İmarethane, Su Kemerleri, Kavalı Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Belediye Binasını görüyoruz ve ardından yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrasında Selanik Şehrine ulaşıyoruz. Beyaz Kule , Kordon Boyu, Aristottle ve Venizelos Meydanı gezileri, Selanik Kalesi ve Ulu Önder Atatürk ün evini ziyaret edip otelimize yerleşiyoruz.Öğlen sonrası serbest zaman. Akşam (ekstra) yemekli sırtaki eğlencesine katılıyoruz. Aktiviteler Sonrasında Geceleme otelimizde.(SELANİK)
3. GÜN PAZAR YUNANİSTAN–MAKEDONYA/ MANASTIR(BİTOLA)–OHRİD
Sabah Otelimizde kahvalti. Florina Edessa yolu üzerinden Niki Sinir Kapisindan ēikis yaparak Makedonya Gümrügündeki islemler sonrasi Manastir(Bitola)'ya variyoruz ve gezimiz sirasinda; Türk Ēarsisini, Bedesten'i, Ishak Camiini, Yeni Camii'yi, Haydar Kadi Camii ve gezinin en duygusal anlarini yasayacaginiz Atatürk'ün mezun oldugu Askeri Idadi'yi ve Atatürk Müzesi'ni ziyaret ediyoruz Sonrasinda Ohrid Gölü'ne geliyoruz. Ekstra Tekne Turu muzu yapip ,öglen yemegi iēin serbest zaman veriyoruz.sonrasi panaromik Ohrid sehir turumuzu yapiyoruz. Yürüyerek yapacagimiz turumuzda, Bizans döneminin Ohrid'deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler iēin kullanilan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyil kiliseleri Kesanli Imareti, Kuloglu ve Emin Mahmut Camileri, Ēinar Meydani, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, Sehir turunun ardindan otelimize transfer ve odalara yerlesme.Aksam yemegi otelimizde.Geceleme otelimizde. (OHRID )
4. GÜN PAZARTESİ OHRİD – TİRAN – BAR
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, otelimizden hareket, kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından İşkodra Gölü üzerinden çok kısa süre once bağımsızlığını kazanan, Kosova'dan sonra dünyanın en genç devletlerinden Karadağ'a geçiyoruz. Bar'a varışımızla birlikte panaromik Bar şehir turumuzu yapıyoruz. Turun bitimiyle beraber otelimize transfer odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.(BAR)
5. GÜN SALI BAR - BUDVA–KOTOR-DUBROVNİK
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. ilk durağımız, muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva'nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan'ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola. Öğle yemeğimiz lokal bir restaurantta. Turumuzdaki son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor... Burada Stari Grad'da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Turun bitimi ile birlikte Dubrovnik'e transfer. Varışımızla birlikte, yapacağımız panaromik tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otele transfer ve odalara yerleşme ve geceleme otelimizde ,akşam yemeği otelimizde. konaklama. ( DUBROVNİK)
6. GÜN CUMA: DUBROVNİK
Sabah otelimizde kahvaltı.kahvaltı ardından, serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam gün, öğle yemekli 3 ada turuna katılabilirler. (65 €) 3 Adalar Turu: Bu eski görünümlü ama yeni inşa Akdeniz deki en büyük teknelerden biri olan Karaka teknesi ile Koloçep, Şipan ve Lopud Adalarını göreceğimiz turumuzda öncelikle, Dubrovnik'lilerin tatil beldesi, palmiye ağaçları ve büyüleyici doğası ile ünlü Koloçep adasını gezeceğiz. Burada vereceğimiz bir moladan sonra, teknemiz Şipan Adasında bulunan Sudurad kasabasına doğru yol alacak. Skocibuh ailesine ait 16. yy.'dan kalma kale, şehir kalesi ve surları, Dubrovnik Başpiskoposuna ait yazlık sarayın kalıntılarını gezdikten sonra ''Barış Adası' olarak bilinen Lopud'a gideceğiz. Turkuaz ve berrak denizi, büyüleyici kumsalı ve muhteşem doğası ile her geleni büyüleyen adada denize girme imkanı bulacaksınız. Öğle yemeğini tur esnasında alacağız öğle yemeği sırasında limitli olarak içecek dahil olacak.Akşam yemeği otelimizde ( konaklama DUBROVNİK)
7. GÜN PERŞEMBE NEUM - POÇİTEL - BLAGAJ – MOSTAR – SARAYBOSNA
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, özel otobüsümüzle otelimizden hareket. İlk olarak bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel'i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Daha sonra Blagaj Bölgesini 1446 yılında hâkimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunanlar tarafından yapılan ve Bosna'nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi'ni geziyoruz. Ardından, Avrupa'nın en büyük ve en temiz doğal su kaynağı olan ve bir mağarada su yüzüne çıkan Buna'yı ziyaret ediyoruz. Saniyede 43000 litre su akıtan Buna, kaynağına kadar 19 kmlik bir yer altı nehridir Sonrasında yol üzerinde Mostar'da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Tükiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda ekstra olarak alıyoruz. Mostar turumuzun ardından Saraybosna'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla birlikte panoramik Saraybosna turumuza başlıyoruz. Avrupa'nın en müstesna çarşısı Başçarşı'da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi'ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman'ın akrabası Hüsrev Bey Camii'ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna'da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu'nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı'nın çıktığı Latin Köprüsü'nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet'in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han'a atfedilen Fatih Camii'ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme.Akşam yemeği otelimizde. (SARAYBOSNA)
8. GÜN CUMA SARAYBOSNA – NİŞ
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Saraybosna Gümrük Kapısındaki ve Sırbistan Gümrük Kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Niş e hareket ediyoruz.Öğlen sonrası Niş şehrine ulaşıp otelimize yerleşiyoruz.Ypacvak olduğumuz şehir turunda Avrupanın içine uzanan dağu batı hatlı tüm yollar bu şehirden geçmekte.Şehrin simgesi olarak iki büyük yapısı var.ve onlarda bizim ile ilişkili.Biri Kale.Terminalinde yanında yerlan Kale bir Osmanlı Yapısı.1723 yılında tamamlanan Kale Roma Döneminden kalan kalıntılar üzerine inşa edilmistir.Avrupada en iyi korunmuş Türk Kalesidir.Bir diğeri ise Kelle Kule. Bir diğeri ise "Kelle Kule". Sırp isyanı sırasında bizim askerler Sırp birliklerini kıstırırlar. Sırp soylularından biri kendini feda ederek cephaneliği patlatır. Rivayete göre bizden on, onlardan üç bin kişi patlama sonucunda ölür. Bunun üzerine bir başka rivayete göre İstanbul 'dan gelen bir emir üzerine Sırp isyancılar idam edilir ve kafalarından bir kule inşa edilir. 953 kurukafadan günümüzde 58 tanesi kalmış. Şehir civarında bir toplama kampı ve bir de Roma antik kenti yer almakta. Akşam yemeği ve konaklama Niş Şehrin deki otelimizde.(NİŞ)
9. GÜN CUMARTESİ NİŞ-ÜSKÜP
Sabah otelimizde kahvaltı. otobüsümüzle otelimizden hareket ederek MAKEDONYA'NIN başkenti ÜSKÜP'E varış. Otelimize yerleşme. Kısa Bir Dinlenmenin Ardından Ekstra Öğle yemeğimizi tur sırasında yerel bir restaurantta alacağız Üsküp şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeri olan Üsküp'te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Ziyaretlerimizin ardından Baş çarşı'da alışverişleriniz için serbest zaman. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar, çeşitli el işi hediyelikler alabileceklerimiz arasında. Üsküp turumuzun bitmesi ile birlikte hareket ediyor Serbest gezme imkânı. Geceleme ve akşam yemeği RUMELİ FOLKLORÜ EŞLİĞİNDE otelimizde . ( ÜSKÜP )
10. GÜN PAZAR ÜSKÜP – BULGARİSTAN SOFYA -PLOVDİV- İSTANBUL
Sabah Üsküp te otelimizde kahvaltı. ardından saat 08.00'de otelimiz çıkış işlemlerinin yapılması. Bulgaristan Sofya'ya hareket ediyoruz. Öğlen saatlerinde Sofya'ya ulaşıyoruz. panaromik şehir turumuza Başlaıyoruz.; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise'si, Aya Sofya Kilise'si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır.Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Eslbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evinide görüyoruz. Şehir turu sonrası serbest zaman ve sonrasında 1,5 saatlik yolculuk yaparak Plovdiv'e geliyoruz.Burada ekstra olarak verecek olduğumuz öğlen yemeği sonrası Bizans,Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak.Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde hertürlü kültüler faliyetlere ev sahipligi yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfitiyatro - bir sonraki gorülmeye değer yer. Djumaya camisi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt. Plovdiv´in en eski kiliseleri de görüceğimiz yerler - Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya.Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman.Gezimiz sonrasında Kapıkule Sınır kapısı'na hareket ediyoruz.Önce Bulgaristan sonra Türk Sınır Kapısındaki pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında Free Shops ta verecek olduğumuz alış veriş molası sonrasında gece geç saatlerde İstanbul'a ulaşarak sizleri almış olduğumuz yerlerde indirerek turumuzu sonlandırıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER :

1-) Yeni model otobüslerle ulaşım
2-) Yunanıstan, Makedonya, Arnavutluk ,Karadağ, Hırvatistan, Saraybosna, Sırbistan şehir turları.
4-) OHRİD 'te 4* Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama, akşam yemeği
5-) BAR VEYA BUDVA'da 4* Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama, akşam yemeği.
6-) DUBROVNİK 'TE 4* Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama, akşam yemeği
7-) SARAYBOSNA'da 4* Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama, akşam yemeği
8-) ÜSKÜP'TE 4*Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama, akşam yemeği
9-) NİŞ'te 4* otelde 1 Gece oda kahvaltı konaklama, akşam yemeği

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

1-) Vize Takibi ve ücreti 110 Euro
2-) Seyahat Sağlık Sigortası 15 Euro
3-) Yurt Dışı Çıkış Fonu : 15 TL.
4-) Kişisel harcamalar.
5-) OHRİD TEKNE TURU 10 EURO
6-) DUBROVNİK GECE KULUBÜ 25 EURO
7-) DUBROVNİK 3 ADA TURU 65 EURO
8-) SELANİK TEKNE TURU 10 EURO
9-) TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR

Fiyatlarımız tek kişilik yol ve konaklama fiyatıdır. * 0-2 yaş koltuk alınmadığı sürece ücretsizdir. *TURSAB zorunlu seyahat sigortası katılımcılar tarafından yaptırılması mecburidir. * Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir. * Vize işlemleriniz için Camellia Tour ile irtibata geçiniz. * Vizesi konsolosluk tarafından kabul edilmeyen veya vize reddi alanların vize harçları ve sigorta bedelleri konsolosluk banka hesabına yatırıldığı için iade edilememektedir. * Pasaportunda daha önce KKTC giriş damgası olanlar Yunanistan vizesi alamamaktadır. * Yeşil pasaport sahipleri için vize gerekmemektedir.
All Rights Reserved by Camellia Tour 2012-2013